הנווטים

"משחק שהוא טיול, טיול שהוא משחק"

טיול משפחות בשבת

טיולי משפחות בשבת, קיימים מאז ומתמיד, עוד בהיותי מורה דרך צעיר, היינו יוצאים לטיולי שבת עם רכבים פרטיים של המשפחות, עם הילדים.

הולכים מסלולים קצרים מותאמים לקבוצה, מתייחסים לאתרים, צמחים, בעלי חיים ובכלל מה שרואים במהלך הטיול, בדרך כלל הילדים היו עומדים לידי, המדריך, וההורים מדסקסים את החיים מאחור, לפעמים הרגשתי כמו גננת כאשר הילדים היו רבים על דברים חסרי משמעות.

גם ביום יש טיולי משפחות בשבת, אבל היום הנושא הרבה יותר קל, הרשת אינטרנט הפכה לזמינה את הידע והמידע, וכל הורה שרוצה יכול להפוך למדריך, רוב ההורים כבר פחות מעוניינים לשלם למדריך מקצועי "כי ממילא אף אחד לא מקשיב למדריך" וממילא כל מה שהוא אומר נמצא באינטרנט", ייתכן והמשפטים נכונים אבל בעיני אין תחליף למדריך מקצועי שיודע את עבודתו, הידע שלו יקר מפז, יודע המדריך לסנן את העיקר מהטפל, יודע להעביר את המידע בצורה נעימה יותר לאוזן, יודע המדריך להשתמש בקול שלו  בכדי ליצור עניין לילדים ובכלל במה שהוא מספר.

המדריך משמש כמקור ידע אבל משמש גם כגורם חיצוני נוסף שיוצר משמעות לילדים ולמשפחות.

טיול משפחות בשבת מעבר להיותו טיול, זה בילוי משפחתי, קבוצתי, זה עולם חוויות משותף שמחבר את המשתתפים בינם ובין עצמם ובינם ובין הארץ דרכיה וסיפוריה.

זה אמצעי פשוט ומהנה לצבירת חוויות משותפת שמהווה את הבסיס לחברות בתוך המשפחה ובין המשפחות המשתתפות.

בשנים האחרונות מתפתחת נישה חדשה של טיולי משפחות בשבת, נישה של משחק שהוא טיול, טיול שהוא משחק, חוויה משותפת, אחרת של המשפחות, חוויה מותאמת לתקופה שמשלבת טבע, טיול, משפחתיות, עם אתגר, ידע, משחקי ניווט משפחתיים, עם ילדים, עם הרבה הנאה, והפעלה של הילדים הקטנים כחלק מהפעילות.

משחק "הנווטים" – ישראל צ'אלנג' בנוי כמשחק משפחתי מהנה ומגבש, והמשפחות הרוכשות את ערכת המשחק מקבלות הנחיות ותדרוך כיצד להפיק את המרב וליצור עניין וחוויה משפחתית מיוחדת.

מוזמנים לחוות את הארץ במשחק "הנווטים" – ישראל צאלנג', המשחק שמחבר את האנשים לארץ דרכיה וסיפוריה בחוויה, בהרפתקה ארץ ישראלית.