הנווטים

"משחק שהוא טיול, טיול שהוא משחק"

מי אנחנו

המשחק הוא דרך חדשה להכיר את הארץ, ואם נרצה לתת כותרת המתארת את המשחק נראה לנו שזו הכותרת המתאימה

 

"טיול שהוא משחק, משחק שהוא טיול".

המשחק בנוי מרבדים, מחוויה מהנה פשוטה ועד למשחק מלמד, מפתח עבודת צוות, מתרגל השגה וניצול משאבים. המשחק במהות מצריך השגת מידע והבאתו ל"מגרש" (אתר המשחק בטבע), מחייב גלישה באינטרנט לצורך כך (או הפעלת חבר טלפוני).

המשחק לא מתחיל ונגמר בשטח, אלא הינו חלק מקהילה לומדת מלמדת ומתקשרת ומשלב תקשורת עם הצוות ומחוץ לצוות, מתרגל ביצוע מטלות, קבלת החלטות בלחץ, מפתח ראיה מרחבית ובעיקר הכרות בלתי אמצעית עם הארץ.

 

במהלך המשחק התחרותי על המשתתפים לקבל החלטות המבוססות על בחירה נכונה של ציר/חלוקת זמן מול תועלת/יצירתיות להשגת משימות/השגת משאבים והפעלתם.

המשחק מבוסס על מספר רב של נקודות עניין המשלבות נקודות נוף ותוכן.

על המשתתפים לבחור את הנקודות הנכונות מבחינת ניקוד בפרק הזמן הנתון ולהגיע לסיום עם מירב הנקודות.

המטלות משמשות בסיס למידה חוויתי, התבוננות על הסביבה שילוב עם אינטרנט ועזרה מאנשים שאינם נמצאים פיזית משחק.

המשחק מופעל בהצלחה בקבוצות ומשפחות ומתאים מגיל 3-4 ומעלה. גמישות המשחק מאפשרת לשחק אותו החל מרמה של אדם בודד, משפחה  ועד למאות ואלפי אנשים בו זמנית בתא שטח נתון.

ניתן לרכוש ערכת הפעלה ולשחק באופן עצמאי בכל זמן שתיבחרו.

 

אנו מפעילים את המשחק כיום פעילות מונחה על ידי צוותי אי"ש טיולים, למשפחות במסגרת אירועים משפחתיים (50 שנה יום הולדת לאב המשפחה, יום נישואים וכו'), ימי גיבוש משפחתיים כטיול שונה מהרגיל, מסיבות רווקים ורווקות, במסגרת חברות היי טק כיום/יומיים גיבוש, כסדנאות ODT, בגלל האופי המשתף וההרפתקני של המשחק אנו מפעילים אותו במסגרת של משחקי הכרות לפנויים פנויות, גם כמשחק המשולב בג'יפים בנהיגה עצמית בימי הולדת של גברים כמתנה של האישה (והיו גם נשים שקיבלו מתנה מהגברים אבל פחות) ועוד…..

 

המשחק פועל ברכבים פרטיים, ניתן לעשות אותו באופניים, ברגל וברכבי שטח (קרי ג'יפים/טרקטורונים לבחירת המשתתפים), בעזרתנו ובעזרת קבוצת הפייסבוק שלנו ניתן למצוא חברים. ולהתחרות בהם, או לשחק איתם, לקבל מידע, להתעדכן על מצב המסלול מבחינת אפשרות מעבר וכו', דרכנו ודרך קבוצת הפייסבוק שלנו  ניתן להתארגן יחד ולהזמין מנחה למשחק תחרותי ממפעילי האתר (חברת אי"ש טיולים בע"מ).

המשחק מהווה משחק חינוכי – תוכנית לימודית סמויה בנושאי ארץ ישראל, תנ"ך ומורשת.

 

המשחק מודפס על מפה בקנה מידה מיוחד 1:25,000 – 1.40,000.

אפשרויות משחק:

א . משחק חוויתי, לא תלוי בזמן וע"י בדיקה דרך טריווית המשחק לקבלת תוצאות.

ב . משחק תחרותי מוגדר בזמן,  מופעל במועדים שיפורסמו מעת לעת והמנצחים יזכו בפרסים יקרי ערך.

את המשחק מפעילה חברת אי"ש טיולים בע"מ www.jeeps.co.il .

החברה מפעילה בכל הארץ טיולי ג'יפים כולל טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית (הלקוח נוהג בג'יפ של אי"ש טיולים בטיול מודרך), חבילות נופש משולבות עם מלונות ופעילויות נוספות ועוד.

 

מעוניינים לראות סרטונים?

– לחצו כן לסרטון שצולם ונערך על ידי חיל החינוך המשחק כחידת הגמר בחידון צה"ל.

– לחצו כאן לסרטון שצילם וערך מועדון לנדרובר במשחק הנווטים.

 

 קישורים למידע על אזורי פעילות ומוצרים נוספים:

– אזור הרי ירושלים  

– אזור גליל מערבי

– אזור דרום רמת הגולן 

– אזור צפון רמת הגולן ואצבע הגליל  

– אזור צפון הנגב המערבי

– אזור שפלת יהודה   – "שפלה ובעקבות הסגולה"

– הנווטים דיגיטאלי
– הנווטים באריזת בר-מצווה(מפוארת)

– טיול בתמונות 

 

 

ברשותכם כמה מילים בנימה אישית.

המשחק הפך "למשימת חיים" מבחינתי – לפרויקט שמוביל את חיי.

פועל יוצא של כך הוא שבכוונתי למפות את כל הארץ, במפות טופוגרפיות הטובות מסוגן בקנה מידה 1:25,000-1:40,000 שעליהן יהיו  כ – 20,000 נקודות עניין שיספרו את סיפורה של ארץ ישראל, דרכיה ואתריה מאז ועד היום, שילוב של היסטוריה, תנ"ך, מורשת, ארכיאולוגיה, עם טבע ונוף.

משימת חיים זו תהפוך את כל הארץ ל"מגרש משחקים" ענק, מהנה מאתגר ובעיקר מלמד.
בעיני יש משמעות רבה לעבודה עם "מפות נייר" מקצועיות טובות ובעיקר כאלה שמאפשרות למשתמשים לא "מקצועיים" להיעזר ולהשתמש בהן, האפשרות לראות את כל "התמונה" של כל המשחק בו זמנית, לתכנן כמו שצריך לעבוד יחד כצוות על המפה זה ערך משמעותי, יש ערך מוסף בתפיסת העולם הזו לרעיון של "לשמור" על יכולת הניווט וההתמצאות בשטח בעידן הניווט הדיגיטאלי, למרות הנוחות שיש בדיגיטאלי, לדעתי השימוש בו "מנוון כישורים".

 

יש משמעות לעבודה משותפת של בן ואם או בת ואב בפעילות משפחתית מגבשת שכוללת הליך למידה של כישורי עבודה במפה יחד עם עבודת צוות ומשפחה, לכן אנו "מתעקשים" על המפות המקצועיות המודפסות, אבל לא מעלימים עיין ולכן יש אפשרות לאפליקציה תומכת שקיימת למי שמתעקש להישאר "בדיגיטאלי" מוזמנים לשאול אותנו גם על האפליקציה.

הפרויקט הינו פרויקט ברמה לאומית, עם עלויות גבוהות מאוד, כרגע הפרויקט מוטל עלי ועל משפחתי וכל ההוצאות עלינו,
הלוואי והמדינה הייתה רואה זאת כמוני ומאמצת את הרעיון והצורך. 
עד יום זה אני אמשיך בכוחותי הדלים בתקווה שלא אכשל או במידה ויימצא אדם/גוף בעל יכולות כלכליות שירצה לאמץ את הפרויקט נשמח כמובן.